RS/NJ
A.net/NJ
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Edison High Track & Field and Cross Country - Edison, New Jersey
you RUN the place
50 Boulevard Of Eagles, Edison, New Jersey, 8817, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Emily Greer
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
13
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (4 articles)
2010 / 2011 - (3 articles)
2011 / 2012 - (1 articles)
2012 / 2013 - (5 articles)
All News
Search
2011 Results - Colts Neck Relays
Published by
Shane
Apr 17th 2011, 12:20am
Comments
Colts Neck Relays
- Apr 16, 2011
Colt Neck, NJ, US
« Filter Results by Team: »
Bishop Ahr
Colts Neck
Edison
Freehold Township
Hunterdon Central
Jackson Memorial
Lenape
Manalapan
Middletown South
Monsignor Donovan
North Hunterdon
Pinelands Regional
Sayreville War Memorial
South Brunswick
Southern Regional
St Peters Prep
St Rose
The Lawrenceville School
Toms River East
Toms River North
Toms River South
Wall
Winslow Township
Men:
400h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
4x1600m
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
Distance Medley
|
4x110m Shuttle Hurdle
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
400h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
4x1600m
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
Distance Medley
|
4x100m Shuttle Hurdle
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Serge, Frankie
South Brunswick
58.73
1
2.66
2
Wasilov, Nick
The Lawrencevill
59.61
1
3.33
3
Temple, Michael
The Lawrencevill
59.71
1
3.33
4
Whitehead, Gabe
Wall
59.83
4
5
Webster, Kyle
The Lawrencevill
59.90
1
3.33
6
Forthun, Derek
South Brunswick
1:01.42
1
2.66
7
Fairman, Tyrin
South Brunswick
1:01.70
1
2.66
8
Merkert, John
Lenape
1:01.99
2
1.33
9
Wolferz, Richard
North Hunterdon
1:02.42
2
2
10
Schoch, Kyle
North Hunterdon
1:03.06
2
2
11
Varvaro, Marc
Toms River East
1:03.49
4
0.66
12
Jelks, Kuron
Lenape
1:04.30
2
1.33
13
Ellis, Jake
Colts Neck
1:05.05
3
0.33
14
Tweer, Robert
Toms River East
1:05.71
4
0.66
15
Stouber, John
Colts Neck
1:06.62
3
0.33
16
Velasquez, Fernando
Pinelands Region
1:08.67
3
17
Williams, Michael
Lenape
1:09.91
2
1.33
18
MacPhee, Daniel
Pinelands Region
1:10.28
3
19
Kleinhaus, Jeffrey
Colts Neck
1:10.34
3
0.33
20
Twilbill, Nicholas
Toms River East
1:10.56
4
0.66
21
Serian, John
North Hunterdon
1:10.68
2
2
22
Greco, Michael
South Brunswick
1:12.38
5
23
Singh, Jaspreet
South Brunswick
1:14.84
5
24
Boag, James
Wall
1:16.17
4
25
Weiss, Fred
Wall
1:16.26
4
26
Pee, Derrick
South Brunswick
1:19.12
5
27
Hebert, Dan
Pinelands Region
1:20.16
3
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Webster
,
Batiz
,
Diamanto
,
Hayes
The Lawrencevill
44.12
1
10
2
Eze
,
Ishola
,
Eze
,
Saxon
Sayreville War M
44.65
1
8
3
Witter
,
Menza
,
McPheres
,
Hodge-Gr
Manalapan
45.50
1
6
4
DeCesare
,
Forbes
,
Rogers
,
Thomas
Jackson Memorial
46.06
1
4
5
Earl
,
Herman
,
Penny
,
Crudup
Lenape
47.42
1
2
6
Gaines
,
Funchess
,
Nalmada
,
Lim
South Brunswick
47.68
2
1
7
Defeis
,
Diaz
,
Kennedy
,
Guarini
Toms River East
48.85
2
8
Relay Team
Jackson Memorial
49.29
2
9
Chinery
,
Verga
,
Gleason
,
Petillo
St Rose
49.43
1
10
Kleinber
,
Keusch
,
Gerber
,
Olivari
Colts Neck
51.03
2
11
Relay Team
South Brunswick
51.15
3
12
Relay Team
Pinelands Region
52.04
3
13
Relay Team
Winslow Township
52.69
2
14
Relay Team
Winslow Township
54.60
3
15
Relay Team
Toms River East
54.84
3
16
Relay Team
Colts Neck
56.47
2
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kerr
,
Hayes
,
Batiz
,
Diamanto
The Lawrencevill
1:31.89
1
2
Eze
,
Saxon
,
Ishola
,
Eze
Sayreville War M
1:33.59
1
3
Forbes
,
Rogers
,
DeCesare
,
Thomas
Jackson Memorial
1:34.98
1
4
Earl
,
Crudup
,
Herman
,
Penny
Lenape
1:37.31
2
5
Otis
,
Smith
,
Wojciech
,
Hollis
The Lawrencevill
1:38.98
2
6
Goldman
,
Ortiz
,
Schoch
,
Serian
North Hunterdon
1:39.05
2
7
Defeis
,
Bengali
,
Kennedy
,
Guarini
Toms River East
1:39.72
1
8
Scafidi
,
Simonett
,
Witter
,
Mironovi
Manalapan
1:40.98
1
9
Relay Team
Colts Neck
1:42.56
3
10
Relay Team
Manalapan
1:43.48
2
11
Relay Team
Pinelands Region
1:45.88
2
12
Alvarez
,
Claudio
,
Sims
,
Patel
Jackson Memorial
1:46.11
1
13
Relay Team
Colts Neck
1:47.01
2
14
Relay Team
South Brunswick
1:49.14
3
15
Relay Team
Toms River East
1:51.10
3
16
Relay Team
South Brunswick
1:54.13
4
17
Relay Team
Southern Regiona
1:59.57
4
18
Relay Team
Southern Regiona
2:12.59
4
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kelly
,
Franc
,
Tepper
,
Schoch
North Hunterdon
3:38.70
1
2
Relay Team
Toms River East
3:51.67
1
3
Cutrupi
,
Enzerill
,
Palmieri
,
Sobieski
Colts Neck
4:08.04
1
4
Hoffman
,
MacPhee
,
MacPhee
,
Velasque
Pinelands Region
4:11.29
1
5
Frukutma
,
Richey
,
Pari
,
Twynam
Colts Neck
4:13.61
1
6
Cofini
,
Keple
,
McHugh
,
Wright
Southern Regiona
4:40.28
1
7
Bsatos
,
Delligat
,
Nocco
,
Pisiani
Southern Regiona
5:04.54
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Huggins-
,
Chalnick
,
Huggins-
,
Faith
Freehold Townshi
8:12.45
1
2
Kelly
,
McDonald
,
Franc
,
Montgome
North Hunterdon
8:18.67
1
3
Gonzalez
,
Iacovell
,
Skeie
,
Dragonet
Southern Regiona
8:23.29
1
4
Lustig
,
Wheat
,
Myles
,
Richmond
St Rose
8:41.21
1
5
Barnswel
,
Jones
,
Rajakann
,
Ferguson
The Lawrencevill
8:47.18
1
6
Krier
,
Ragany
,
Barrood
,
Blackbur
South Brunswick
8:59.65
1
7
Chehansk
,
Leder
,
Simon
,
Rubin
Colts Neck
9:09.71
1
8
Gangasan
,
Laserna
,
Kommajes
,
Dempsey
South Brunswick
9:10.69
1
9
Relay Team
Winslow Township
9:20.87
1
10
Relay Team
Toms River East
9:21.96
1
11
Meyer
,
Jackson
,
Johnson
,
O'Brien
Jackson Memorial
9:22.75
1
12
Relay Team
Colts Neck
9:43.59
1
13
Relay Team
Southern Regiona
9:46.15
1
14
Relay Team
Colts Neck
10:19.02
1
15
Relay Team
Manalapan
10:24.97
1
16
Relay Team
Jackson Memorial
10:29.89
1
17
Relay Team
Manalapan
10:35.52
1
18
Relay Team
Colts Neck
10:36.31
1
19
Relay Team
Toms River East
10:36.96
1
20
Relay Team
Winslow Township
11:27.35
1
Mens 4x1600m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Mulroy
,
Quimby
,
Dennis
,
Holloway
Lenape
19:07.44
1
2
McDonald
,
Folsom
,
Mugavero
,
Sergison
North Hunterdon
19:15.56
1
3
Barnswel
,
Blackman
,
Daniels
,
Temple
The Lawrencevill
19:51.11
1
4
Goel
,
Weinrich
,
Safi
,
DeFrosci
South Brunswick
20:04.20
1
5
Mardiros
,
Gifford
,
Johnson
,
Cullen
Southern Regiona
20:37.45
1
6
Gordon
,
Mcdude
,
Dehl
,
Clauss
Toms River East
21:11.64
1
7
Bartlett
,
Doll
,
Palandro
,
Boyd
Pinelands Region
23:19.82
1
Mens Sprint Medley 2,2,4,8
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ashie
,
Fairman
,
Davis
,
Eder
South Brunswick
3:44.21
1
2
Batiz
,
Otis
,
Doll
,
Chuckran
The Lawrencevill
3:46.43
1
3
Scafidi
,
Menza
,
Hodge-Gr
,
Colen
Manalapan
3:50.20
1
4
Tepperma
,
Boguslav
,
Villafan
,
O'Dowd
Colts Neck
3:50.30
1
5
Greco,an
,
Ortiz
,
Procopio
,
Thakker
North Hunterdon
4:01.72
2
6
Ziab
,
Gaines
,
Nalmada
,
Weber
South Brunswick
4:02.29
1
7
Relay Team
Lenape
4:02.52
2
8
Relay Team
St Rose
4:18.66
2
9
Relay Team
Southern Regiona
4:30.84
3
10
Relay Team
Pinelands Region
4:35.16
3
11
Relay Team
Southern Regiona
4:59.38
3
Mens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Daniels
,
Temple
,
Rajakann
,
Blackman
The Lawrencevill
10:59.47
1
2
Leder
,
Boguslav
,
Chehansk
,
O'Dowd
Colts Neck
11:00.76
1
3
Rosmille
,
Keghilia
,
Geiger
,
Conrell
Toms River East
11:09.03
1
4
Weber
,
Davis
,
Ashie
,
Eder
South Brunswick
11:13.45
1
5
Blackbur
,
Tisdale
,
Ziab
,
Pee
South Brunswick
11:31.96
1
6
Simon
,
Villafan
,
LoPresti
,
Stouber
Colts Neck
11:39.00
1
7
Dannenfe
,
Welcome
,
Mulroy
,
Cox
Lenape
11:43.91
1
8
Folsom, Tepper,
Greco,an, Carosi
North Hunterdon
11:51.64
1
9
Meyer
,
Jackson
,
Johnson
,
O'Brien
Jackson Memorial
12:04.49
1
10
Chuckran
,
Doll
,
Islam
,
Jones
The Lawrencevill
12:08.89
1
11
Langford
,
Elefther
,
Lakdawal
,
Dunsheat
Manalapan
12:12.44
1
12
Albono
,
Raynor
,
Keizer
,
Limosner
Southern Regiona
12:16.89
1
13
Pizzaia
,
Patel
,
Mautone
,
Mautone
Jackson Memorial
13:01.59
1
Mens 4x110m Shuttle Hurdle
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hollis
,
Kerr
,
Webster
,
Smith
The Lawrencevill
1:01.84
1
2
Cucinott
,
Jelks
,
Williams
,
Taylor
Lenape
1:13.14
2
3
Diaz
,
Harris
,
Spallett
,
Tweer
Toms River East
1:26.25
2
--
Avino
,
Forbes
,
Poppe
,
Williams
Jackson Memorial
DNF
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Padovano, Dominick
South Brunswick
50-04.50
(15.35m)
1
5
2
Buffone, Tom
Manalapan
47-07.50
(14.52m)
1
4
3
Dickert, Adam
South Brunswick
43-10.00
(13.36m)
1
5
4
Canavos, Nick
Lenape
42-07.00
(12.98m)
1
2
--
Harrison, Daniel
Colts Neck
42-02.25
(12.86m)
1
5
O'Hara, Michael
North Hunterdon
41-09.50
(12.74m)
1
1
6
Cook, Chris
The Lawrencevill
41-08.50
(12.71m)
1
3
--
Potts, Barry
South Brunswick
40-11.00
(12.47m)
1
7
Lopez, Adam
The Lawrencevill
39-07.25
(12.07m)
1
3
--
Tortorelli, Kyle
South Brunswick
39-02.25
(11.94m)
1
--
Toth, Frank
Jackson Memorial
38-01.75
(11.63m)
1
8
Kleinknecht, Kevin
Jackson Memorial
37-08.50
(11.49m)
1
0.50
9
Rogers, Brett
North Hunterdon
36-10.00
(11.23m)
1
1
10
Perez, Fernando
Toms River East
36-09.50
(11.21m)
1
11
Canfield, James
Lenape
36-05.00
(11.10m)
1
2
--
Rudd, Jason
Toms River East
36-04.75
(11.09m)
1
12
Sylvester, Zach
Toms River East
36-03.75
(11.07m)
1
13
McPhereson, Alex
Manalapan
36-02.50
(11.04m)
1
4
14
Saker, Connor
Jackson Memorial
36-01.25
(11.00m)
1
0.50
--
Albany, Kyle
Jackson Memorial
35-11.00
(10.95m)
1
15
Abramszck, Jordan
Colts Neck
35-03.00
(10.74m)
1
16
Posch, Ray
Southern Regiona
34-05.50
(10.50m)
1
17
Reid, James
Wall
34-00.00
(10.36m)
1
--
Woodford, Danny
Colts Neck
33-08.50
(10.27m)
1
--
Bianco, John
Toms River East
33-06.00
(10.21m)
1
--
Yersin, Cody
Colts Neck
33-02.75
(10.13m)
1
18
Freda, Louis
Wall
33-03.00
(10.13m)
1
19
Styczynsky, Zach
Colts Neck
31-05.00
(9.58m)
1
--
Martin, George
Colts Neck
31-02.25
(9.51m)
1
20
Lovas, CJ
Southern Regiona
30-02.25
(9.20m)
1
--
Wilk, Noah
Colts Neck
25-11.00
(7.90m)
1
--
Brennan, R Emmet
Colts Neck
22-04.50
(6.82m)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Padovano, Dominick
South Brunswick
171-09
(52.35m)
1
5
2
Saker, Connor
Jackson Memorial
167-11
(51.18m)
1
4
3
Buffone, Tom
Manalapan
140-05
(42.80m)
1
3
4
Dickert, Adam
South Brunswick
133-04
(40.64m)
1
5
5
Rogers, Brett
North Hunterdon
133-02
(40.59m)
1
0.50
6
Parente, Alex
Lenape
129-02
(39.37m)
1
2
7
Crudup, Zakee
Lenape
119-09
(36.50m)
1
2
8
Stryler, Chandler
Toms River East
118-00
(35.97m)
1
9
Myricks, Kevin
The Lawrencevill
115-06
(35.20m)
1
1
10
Lopez, Adam
The Lawrencevill
114-00
(34.75m)
1
1
11
Albany, Kyle
Jackson Memorial
113-09
(34.67m)
1
4
--
Abramszck, Jordan
Colts Neck
113-00
(34.44m)
1
12
Woodford, Danny
Colts Neck
112-09
(34.37m)
1
--
Collins, Prashawn
South Brunswick
111-05
(33.96m)
1
13
Huyhn, David
Manalapan
111-01
(33.86m)
1
3
--
Waters, Ronald
Toms River East
108-04
(33.02m)
1
--
McLane, Brian
Jackson Memorial
107-04
(32.72m)
1
--
Styczynsky, Zach
Colts Neck
104-07
(31.88m)
1
--
Battagliotti, Victor
South Brunswick
103-11
(31.67m)
1
14
Ramos, Dean
Toms River East
103-06
(31.55m)
1
15
Yak, Michael
Pinelands Region
101-05
(30.91m)
1
16
Verga, Michael
St Rose
97-08
(29.77m)
1
--
Yersin, Cody
Colts Neck
97-04
(29.67m)
1
--
Schuldes, Max
Jackson Memorial
96-10
(29.51m)
1
--
Hu, Andrew
Manalapan
95-01
(28.98m)
1
17
Pepe, Daniel
North Hunterdon
95-01
(28.98m)
1
0.50
18
Chinery, Thomas
St Rose
94-01
(28.68m)
1
--
Salerno, Kevin
Southern Regiona
93-07
(28.52m)
1
19
Brown, Tyler
Southern Regiona
91-00
(27.74m)
1
--
Anasi, Joshua
The Lawrencevill
89-03
(27.20m)
1
--
Havkins, Mike
Manalapan
88-06
(26.97m)
1
20
Griffin, James
Wall
86-04
(26.31m)
1
21
Howard, Richard
Pinelands Region
84-09
(25.83m)
1
--
Wilk, Noah
Colts Neck
76-00
(23.16m)
1
--
Perez, Fernando
Toms River East
75-04
(22.96m)
1
22
Martin, George
Colts Neck
72-08
(22.15m)
1
23
Scherzer, Tom
Southern Regiona
72-01
(21.97m)
1
24
Henderson, Shanne
Wall
70-06
(21.49m)
1
--
Lovas, CJ
Southern Regiona
66-01
(20.14m)
1
--
Smith, Ryan
Colts Neck
64-06
(19.66m)
1
--
Gonzalez, Gus
The Lawrencevill
64-00
(19.51m)
1
--
Brennan, R Emmet
Colts Neck
62-11
(19.18m)
1
Mens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yanuzzelli, Alex
Sayreville War M
146-00
(44.50m)
1
2
Verga, Michael
St Rose
143-05
(43.71m)
1
1
3
Donofrio, Jay
South Brunswick
138-04
(42.16m)
1
5
4
Buffone, Tom
Manalapan
136-03
(41.53m)
1
3
5
Dowling, Justen
North Hunterdon
136-02
(41.50m)
1
4
6
Dickert, Adam
South Brunswick
131-09
(40.16m)
1
5
7
Lopez, Adam
The Lawrencevill
130-10
(39.88m)
1
2
--
Albany, Kyle
Jackson Memorial
125-06
(38.25m)
1
--
Krier, David
South Brunswick
123-03
(37.57m)
1
8
Doudoukjian, Drew
Lenape
123-01
(37.52m)
1
9
Booth, Kyle
Pinelands Region
121-08
(37.08m)
1
0.50
10
Hayes, Lamar
The Lawrencevill
120-08
(36.78m)
1
2
11
Anastasio, Joe
Jackson Memorial
119-06
(36.42m)
1
12
Ballance, James
North Hunterdon
119-03
(36.35m)
1
4
13
Feldman, Dylan
Manalapan
119-01
(36.30m)
1
3
--
Weber, Douglas
Pinelands Region
116-04
(35.46m)
1
14
Weimmer, Thomas
Toms River East
114-07
(34.93m)
1
--
Maseda, Mike
Wall
112-02
(34.19m)
1
15
Cummings, Cortland
Wall
112-00
(34.14m)
1
--
O'Neill, Griffin
South Brunswick
110-10
(33.78m)
1
16
Brown, Tyler
Southern Regiona
109-08
(33.43m)
1
17
Kinsella, Peter
Wall
107-08
(32.82m)
1
18
Scherzer, Tom
Southern Regiona
106-07
(32.49m)
1
19
Greenquist, Nicholas
St Rose
106-06
(32.46m)
1
1
--
Waters, Ronald
Toms River East
105-09
(32.23m)
1
20
Yak, Michael
Pinelands Region
104-00
(31.70m)
1
0.50
--
White, Nelson
Pinelands Region
103-03
(31.47m)
1
21
Bianco, John
Toms River East
102-01
(31.12m)
1
22
Parente, Alex
Lenape
101-04
(30.89m)
1
--
Scherzer, Alex
Southern Regiona
101-01
(30.81m)
1
--
Lovas, CJ
Southern Regiona
99-08
(30.38m)
1
--
Martin, George
Colts Neck
96-07
(29.44m)
1
23
McLane, Brian
Jackson Memorial
95-06
(29.11m)
1
--
Rudd, Jason
Toms River East
93-03
(28.42m)
1
--
Conforte, Frank
Colts Neck
92-08
(28.24m)
1
--
Brennan, R Emmet
Colts Neck
88-08
(27.03m)
1
--
Smith, Ryan
Colts Neck
84-07
(25.78m)
1
--
Brokaw, Eric
Jackson Memorial
78-08
(23.98m)
1
--
Wilk, Noah
Colts Neck
76-03
(23.24m)
1
--
Ormsbee, Cody
Wall
74-02
(22.61m)
1
--
Yersin, Cody
Colts Neck
70-03
(21.41m)
1
24
Ishola, Olateju
Sayreville War M
54-09
(16.69m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Elwood
The Lawrencevill
5-10.00
(1.78m)
1
5
1
Skelton, Nicholas
North Hunterdon
5-10.00
(1.78m)
1
4
3
Hayes, Lewis
The Lawrencevill
5-08.00
(1.73m)
1
5
3
Forthun, Derek
South Brunswick
5-08.00
(1.73m)
1
3
Poppe, Jason
Jackson Memorial
5-08.00
(1.73m)
1
3
6
Cucinotta, Tom
Lenape
5-06.00
(1.68m)
1
2
7
Goldman, Derek
North Hunterdon
5-04.00
(1.63m)
1
4
7
Bauman, Alex
Lenape
5-04.00
(1.63m)
1
2
7
Suarez, Paul
Pinelands Region
5-04.00
(1.63m)
1
7
Avino, Stephen
Jackson Memorial
5-04.00
(1.63m)
1
3
11
Sobieski, James
Colts Neck
5-02.00
(1.57m)
1
--
Hebert, Dan
Pinelands Region
NH
(--)
1
--
Davis, Kaseem
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Brown, Mike
Colts Neck
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Goldman, Derek
North Hunterdon
20-02.25
(6.15m)
nwi
1
3
2
Keghilian, Chris
Toms River East
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
2
3
Thomas, Johntel
Jackson Memorial
19-06.75
(5.96m)
nwi
1
5
4
Forbes, Faysal
Jackson Memorial
19-00.25
(5.80m)
nwi
1
5
5
Eze, Emeka
Sayreville War M
18-11.75
(5.78m)
nwi
1
4
6
Sanzo, Joseph
Pinelands Region
18-04.50
(5.60m)
nwi
1
7
Chinery, Thomas
St Rose
17-10.25
(5.44m)
nwi
1
0.50
8
Saxon, Daniel
Sayreville War M
17-09.75
(5.43m)
nwi
1
4
--
Babin, Andrew
Jackson Memorial
17-09.25
(5.42m)
nwi
1
9
Pitt, Jonathan
South Brunswick
17-05.25
(5.31m)
nwi
1
1
10
Martinez, Dan
Manalapan
17-02.00
(5.23m)
nwi
1
11
White, Kyle
Southern Regiona
16-09.75
(5.12m)
nwi
1
12
Gaines, Lamar
South Brunswick
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
1
13
Bauman, Alex
Lenape
16-09.25
(5.11m)
nwi
1
14
Friedlander, Morgan
Wall
16-08.25
(5.09m)
nwi
1
--
Guarini, Matthew
Toms River East
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
--
Adams, Vyshohn
Jackson Memorial
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
15
Nycz, Matthew
Southern Regiona
16-07.25
(5.06m)
nwi
1
16
Salvo, Kellen
North Hunterdon
16-01.75
(4.92m)
nwi
1
3
17
Culley, Ian
St Rose
16-00.75
(4.90m)
nwi
1
0.50
18
Kennedy, Devin
Toms River East
16-00.25
(4.88m)
nwi
1
2
19
Cucinotta, Tom
Lenape
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
20
Brown, Mike
Colts Neck
15-07.75
(4.77m)
nwi
1
21
Simonetti, Steven
Manalapan
15-07.25
(4.76m)
nwi
1
--
Kinsella, Peter
Wall
15-03.25
(4.65m)
nwi
1
22
Pari, Matt
Colts Neck
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
--
Diaz, Jose
Toms River East
14-10.25
(4.53m)
nwi
1
23
Steinhaur, Jonathan
Pinelands Region
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
24
Reid, James
Wall
13-07.75
(4.16m)
nwi
1
--
Bruno, Chris
Wall
12-02.50
(3.72m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Eze, Emeka
Sayreville War M
43-09.00
(13.34m)
nwi
1
5
2
Goldman, Derek
North Hunterdon
41-01.50
(12.53m)
nwi
1
2
2
Saxon, Daniel
Sayreville War M
41-01.50
(12.53m)
nwi
1
5
4
Poppe, Jason
Jackson Memorial
40-05.00
(12.32m)
nwi
1
3
4
Pitt, Jonathan
South Brunswick
40-05.00
(12.32m)
nwi
1
4
6
Forthun, Derek
South Brunswick
40-00.50
(12.20m)
nwi
1
4
7
Babin, Andrew
Jackson Memorial
39-05.50
(12.03m)
nwi
1
3
8
Otis, Randall
The Lawrencevill
38-10.50
(11.85m)
nwi
1
1
--
Adams, Vyshohn
Jackson Memorial
36-08.50
(11.19m)
nwi
1
9
Taylor, Elwood
The Lawrencevill
35-03.50
(10.76m)
nwi
1
1
10
Salvo, Kellen
North Hunterdon
35-02.50
(10.73m)
nwi
1
2
11
White, Kyle
Southern Regiona
35-01.00
(10.69m)
nwi
1
0.50
--
Rogacki, Matt
Jackson Memorial
34-06.00
(10.52m)
nwi
1
12
Welcome, Anias
Lenape
34-04.00
(10.46m)
nwi
1
12
Nycz, Matthew
Southern Regiona
34-04.00
(10.46m)
nwi
1
0.50
14
Cucinotta, Tom
Lenape
33-11.00
(10.34m)
nwi
1
15
Studer, Justin
Pinelands Region
29-04.00
(8.94m)
nwi
1
16
Kinsella, Peter
Wall
29-01.50
(8.88m)
nwi
1
17
Bruno, Chris
Wall
27-11.25
(8.52m)
nwi
1
18
Suarez, Paul
Pinelands Region
3-04.00
(1.02m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Potter, Ryan
North Hunterdon
11-00.00
(3.35m)
1
5
2
Adamcik, Erik
North Hunterdon
10-00.00
(3.05m)
1
5
--
Bennett, Dylan
Southern Regiona
NH
(--)
1
--
Giberson, UB
Southern Regiona
NH
(--)
1
--
Carbone, Nick
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Forthun, Derek
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Conforte, Frank
Colts Neck
--
(--)
1
--
Lopresti, Matt
Colts Neck
--
(--)
1
--
Keusch, Brian
Colts Neck
NH
(--)
1
--
Olivari, Matthew
Colts Neck
NH
(--)
1
Womens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hammel, Melana
Southern Regiona
1:10.03
3
2
2
Fitzgibbons, Kelly
Sayreville War M
1:12.06
1
3.33
3
Willie, Hunter
Toms River North
1:12.13
2
2.66
4
Calderone, Laura
South Brunswick
1:12.50
3
0.66
5
bryd, tiffany
Toms River North
1:12.78
2
2.66
6
Seaman, Kathryn
Sayreville War M
1:13.09
1
3.33
7
McGrath, Alexa
Bishop Ahr
1:13.98
1
8
Eberhart, Tiffany
Jackson Memorial
1:14.61
2
1.33
9
Taruc, Christine
Jackson Memorial
1:15.44
2
1.33
--
Tartza, Brandie
Sayreville War M
1:15.55
6
10
Cena, Jaclyn
Sayreville War M
1:16.24
1
3.33
11
Nilson, Hope
Middletown South
1:16.27
4
12
McBrien, Kieran
Southern Regiona
1:16.50
3
2
13
Evans, Lisa
Toms River South
1:16.56
5
0.33
14
Gambino, Danielle
Middletown South
1:16.79
4
--
Coleman, Keisha
Sayreville War M
1:16.93
6
15
O'Laughlin, Jennifer
South Brunswick
1:16.99
3
0.66
--
Madeline, Joynt
Toms River North
1:17.94
6
16
Cairns, Cassandra
Toms River South
1:17.94
5
0.33
17
Walsh, Eileen
Bishop Ahr
1:18.12
1
18
Gerew, Christina
Toms River North
1:18.26
2
2.66
19
Conover, Kelly
Hunterdon Centra
1:18.30
4
20
Graziosi, Alexandria
Toms River South
1:18.37
5
0.33
21
Strohmeier, Kerry
Southern Regiona
1:18.38
3
2
--
Weiss, Leah
Toms River North
1:19.43
6
--
Hansson, Tyanna
Toms River North
1:19.87
6
--
Vira, Deirdre
Sayreville War M
1:20.17
6
22
Henry, Katie
Middletown South
1:20.36
4
23
Pellegrino, Marlena
Bishop Ahr
1:21.80
1
24
Bass, Amanda
Jackson Memorial
1:22.01
2
1.33
25
Vodopia, Katherine
Hunterdon Centra
1:22.32
4
26
Del Piano, Lindsay
South Brunswick
1:22.81
3
0.66
27
Guedes, Adrianna
Pinelands Region
1:25.05
5
28
Zullo, Courtney
Hunterdon Centra
1:26.64
4
29
Henry, Jordan
Pinelands Region
1:28.37
5
30
Volz, Samantha
Pinelands Region
1:30.01
5
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Osley
,
Johnson
,
Browne
,
Baker
South Brunswick
50.71
1
2
Cox
,
Campell
,
Thompson
,
Wilkerso
Lenape
50.95
1
3
Bondi
,
Curet
,
James
,
Osadacz
Jackson Memorial
51.81
1
4
Lebel
,
Debaro
,
Maguire
,
Harrison
Monsignor Donova
52.31
1
5
Williams
,
Wynn
,
Piazza
,
Myrhe
Toms River South
53.24
2
6
Fleming
,
Quinn
,
Silva
,
Ardire
St Peters Prep
53.25
1
7
Butler
,
Brown
,
Greer
,
Gulama
Edison
53.66
2
8
Relay Team
South Brunswick
54.24
2
9
Relay Team
Middletown South
55.40
2
9
Relay Team
Hunterdon Centra
55.40
3
11
Hoffman
,
Miksic
,
Stacy
,
Price
St Rose
56.25
2
12
Relay Team
Monsignor Donova
56.37
3
13
Relay Team
Lenape
56.84
4
14
Relay Team
Sayreville War M
58.30
3
15
Relay Team
Hunterdon Centra
58.35
3
16
Hartsfie
,
Fennell
,
Gonzalez
,
Rosario
Sayreville War M
58.47
1
17
Relay Team
Toms River North
58.50
3
18
Relay Team
Jackson Memorial
58.69
4
19
Relay Team
Manalapan
58.99
3
20
Shapiro
,
Gerbino
,
Tringali
,
Burke
Colts Neck
59.86
2
21
Relay Team
St Rose
1:01.43
4
22
Relay Team
Middletown South
1:02.73
4
23
Relay Team
Toms River North
1:03.41
4
24
Relay Team
Manalapan
1:03.59
5
25
Relay Team
Toms River South
1:06.26
4
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Wilkerso
,
Cox
,
Campell
,
Thompson
Lenape
1:47.82
1
2
Ritchie
,
Hammel
,
Angellel
,
Simmons
Southern Regiona
1:47.85
1
3
Maguire
,
Weeks
,
Dabrowsk
,
Harrison
Monsignor Donova
1:48.47
1
4
McNamara
,
Manahan
,
Kondilas
,
Traina
Manalapan
1:50.64
1
5
Wittman
,
Ivanicki
,
Petruch
,
Zamarra
Colts Neck
1:51.18
1
6
Gonzalez
,
Fennell
,
Rosario
,
Hartsfie
Sayreville War M
1:52.46
1
7
Relay Team
Toms River South
1:54.15
2
8
Relay Team
St Peters Prep
1:54.57
2
9
Relay Team
Middletown South
1:55.63
2
10
Relay Team
South Brunswick
1:56.58
2
11
Relay Team
Southern Regiona
1:56.68
2
12
Relay Team
Jackson Memorial
1:58.89
3
13
Relay Team
Hunterdon Centra
2:00.82
3
14
Relay Team
South Brunswick
2:00.98
3
15
Relay Team
Toms River South
2:01.60
4
16
Relay Team
Monsignor Donova
2:04.02
3
17
Relay Team
St Peters Prep
2:04.83
2
18
Relay Team
Hunterdon Centra
2:04.91
4
19
Relay Team
St Rose
2:05.07
3
20
Relay Team
Lenape
2:05.17
4
21
Relay Team
St Rose
2:07.00
4
22
Relay Team
Pinelands Region
2:07.58
4
23
Relay Team
Middletown South
2:10.02
4
24
Relay Team
Manalapan
2:15.84
3
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ward
,
Vodopia
,
Payenski
,
Bedard
Hunterdon Centra
4:35.37
1
2
joynt
,
Cloos
,
bromlow
,
Williams
Toms River North
4:59.08
1
3
DiElmo
,
Hart
,
Leach
,
Morgan
Pinelands Region
5:10.10
1
4
catranis
,
glasshei
,
rapolla
,
trioisi
Toms River North
5:35.10
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Payenski
,
Bedard
,
Ward
,
Vodopia
Hunterdon Centra
9:46.15
1
2
Maynes
,
McGee
,
Restivo
,
Ocasio
Lenape
9:52.80
1
3
Haspel
,
Rutkowsk
,
Weimer
,
Watters
Middletown South
10:13.88
1
4
Carle
,
Nash
,
Collimor
,
Dubrow
Jackson Memorial
10:14.12
1
5
Cena
,
Rosario
,
Mosser
,
Fitzgibb
Sayreville War M
10:19.06
1
6
Spriggs
,
Osley
,
Bossert
,
Del Pian
South Brunswick
10:25.11
1
7
Lewkowic
,
leskow
,
Potter
,
Baker
Toms River North
10:26.45
1
8
Melisurg
,
Figueroa
,
Gray
,
Rodrigue
Edison
11:07.86
1
9
Relay Team
Toms River South
11:14.00
1
10
Relay Team
St Peters Prep
11:20.00
1
11
Relay Team
St Rose
11:21.00
1
12
Relay Team
Hunterdon Centra
11:22.00
1
13
Relay Team
Jackson Memorial
11:23.00
1
14
Keenan
,
Vollaro
,
Clappsy
,
Doyle
Middletown South
11:31.72
1
15
Relay Team
Lenape
11:39.10
1
15
Relay Team
South Brunswick
11:39.10
1
17
Relay Team
Toms River South
11:41.10
1
18
Relay Team
Manalapan
11:50.40
1
19
Relay Team
Toms River North
12:20.07
1
20
Relay Team
Colts Neck
13:00.50
1
--
Relay Team
Pinelands Region
NT
1
Womens 4x1600m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McGee
,
Ocasio
,
Maynes
,
Restivo
Lenape
22:18.74
1
2
Hanlon
,
Petruski
,
Santarpi
,
O'Hallor
Toms River North
23:12.54
1
3
Nash
,
Weiss
,
Britton
,
Carlton
Jackson Memorial
23:21.24
1
4
Sorrenti
,
Clarke
,
Skelling
,
Auriemma
Hunterdon Centra
23:29.91
1
5
Doyle
,
Vollaro
,
Clappsy
,
Donohue
Middletown South
23:53.05
1
6
Foxall
,
Dwyer
,
Cavallo
,
Xifo
Toms River South
24:26.54
1
7
Henry
,
Campell
,
Lavin
,
Vicente
Lenape
24:36.70
1
8
Mateescu
,
Tran
,
Boyle
,
Thomas
South Brunswick
24:54.69
1
9
Stelmask
,
Klekotka
,
Weiss
,
Stilley
St Peters Prep
25:37.17
1
10
Anderson
,
Tallman
,
Truitt
,
Scott
Pinelands Region
26:39.97
1
Womens Sprint Medley 2,2,4,8
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McNamara
,
Manahan
,
Traina
,
Lauletti
Manalapan
4:21.33
1
2
Searcy
,
Butler
,
Appia
,
Lubonski
Edison
4:24.21
1
3
Harrison
,
Filipavi
,
Maguire
,
Dabrowsk
Monsignor Donova
4:24.70
1
4
Knight
,
Rodrigue
,
Angellel
,
Hammel
Southern Regiona
4:33.47
1
5
Ezema
,
Krystek
,
Skelling
,
Woods
Hunterdon Centra
4:44.04
2
6
Hsu
,
Burke
,
Mc Donou
,
Tringali
Colts Neck
4:50.35
3
7
Gerew
,
Honhn
,
Petruski
,
Paret
Toms River North
4:51.45
2
8
Achurra
,
Graziosi
,
Wynn
,
Rosario
Toms River South
4:57.78
3
9
Keenan
,
Spence
,
Henry
,
Condello
Middletown South
4:58.69
1
10
Relay Team
Monsignor Donova
5:07.35
4
11
Relay Team
Middletown South
5:13.01
3
12
Relay Team
Hunterdon Centra
5:15.93
4
13
Relay Team
Pinelands Region
5:18.94
3
14
Relay Team
Lenape
5:27.54
4
15
Relay Team
Lenape
5:42.71
4
Womens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Curet
,
Rogers
,
Collimor
,
Dubrow
Jackson Memorial
12:41.34
1
2
Heussner
,
Simmons
,
Knight
,
Smith
Southern Regiona
12:45.48
1
3
DiPietra
,
Ardire
,
Kelly
,
Bischof
St Peters Prep
12:45.76
1
4
Relay Team
Middletown South
12:54.09
1
5
Lubonski
,
Appia
,
Searcy
,
Arora
Edison
12:54.27
1
6
Applegat
,
Wardle
,
Achurra
,
MacIntos
Toms River South
13:03.57
1
7
D'Alonzo
,
Fabio
,
Sheprow
,
Forlenza
St Rose
13:16.80
1
8
Muraczew
,
Hammel
,
Neustadt
,
Smolyn
Southern Regiona
13:31.72
1
9
Lewkowic
,
O'Hallor
,
Potter
,
Baker
Toms River North
13:33.09
1
10
Del Pian
,
Madden
,
Trill
,
Lane
South Brunswick
13:45.95
1
11
Jelks
,
Boatwrig
,
Kopec
,
Henry
Lenape
13:52.32
1
12
Scotto
,
Rubino
,
Blume
,
Lauletti
Manalapan
13:56.75
1
13
Castelli
,
Coleman
,
ViRA
,
Frontera
Sayreville War M
14:06.50
1
14
Carlton
,
Myhal
,
Jean-Lou
,
Britton
Jackson Memorial
14:22.68
1
15
Vicente
,
Johnson
,
McGrogan
,
Campell
Lenape
14:38.86
1
16
O'Dowd
,
Ivanicki
,
Renna
,
Morris
Colts Neck
14:41.58
1
17
Yanas
,
Anderson
,
Madorma
,
Zullo
Hunterdon Centra
15:11.08
1
18
Kilcoyne
,
Vetter
,
Hussey
,
Zhang
South Brunswick
15:14.11
1
19
Lopez, Pentek,
Hartman,, Aly
Sayreville War M
16:36.46
1
Womens 4x100m Shuttle Hurdle
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ohlson
,
Demarco
,
Seddon
,
Rodrigue
Southern Regiona
1:05.99
1
2
O'Laughl
,
Calderon
,
Baker
,
Johnson
South Brunswick
1:08.49
1
3
Rogers
,
Taruc
,
Alchevsk
,
Bass
Jackson Memorial
1:12.30
2
4
bryd
,
Weiss
,
Hansson
,
Schweige
Toms River North
1:13.73
2
5
Feindt
,
Pizzuto
,
Davison
,
Mausser
Hunterdon Centra
1:14.18
2
6
Flores
,
Grigaliu
,
Mironovi
,
White
Manalapan
1:15.13
4
7
Gambino
,
Nilson
,
McAlary
,
Henry
Middletown South
1:15.50
1
8
Dabrowsk
,
Testa
,
Lebel
,
Nwana
Monsignor Donova
1:22.67
3
9
Evans
,
Cairns
,
Wardle
,
Thompson
Toms River South
1:24.15
4
10
Guedes
,
Loga
,
Volz
,
Henry
Pinelands Region
1:25.58
3
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alfaro, Kimberly
Toms River South
37-09.00
(11.51m)
1
5
2
Donahue, Alexandra
St Rose
34-05.50
(10.50m)
1
1.50
3
Brown, Amber
South Brunswick
32-08.00
(9.96m)
1
4
4
Lindenbaum, Alyssa
Monsignor Donova
32-00.00
(9.75m)
1
0.50
5
Okieme, Tiffany
Middletown South
31-08.00
(9.65m)
1
--
Pirrera, Kristen
Toms River North
31-06.00
(9.60m)
1
6
Kennard, Karly
Southern Regiona
31-05.25
(9.58m)
1
3
7
Carballo, Chelsea
Toms River South
30-11.00
(9.42m)
1
5
8
Schwartz, Nicloe
Toms River North
30-10.00
(9.40m)
1
1.50
8
Hall, Chloe
South Brunswick
30-10.00
(9.40m)
1
4
10
Wagner, Sara
Toms River North
30-03.50
(9.23m)
1
1.50
11
Marchal, Brianna
Southern Regiona
30-01.00
(9.17m)
1
3
12
Henry, Leah
Pinelands Region
29-04.25
(8.95m)
1
13
Morlando, Maria
Hunterdon Centra
29-02.00
(8.89m)
1
--
Doyle, Alexandra
Colts Neck
29-01.00
(8.86m)
1
14
Palmer, Megan
Manalapan
28-10.00
(8.79m)
1
15
Foglio, Brittany
Jackson Memorial
28-07.50
(8.72m)
1
--
McFarlane, Alyssa
South Brunswick
28-07.00
(8.71m)
1
16
Maxwell, Nikki
Monsignor Donova
28-01.00
(8.56m)
1
0.50
17
Williams, Jocelyn
Jackson Memorial
28-00.00
(8.53m)
1
18
Pringle, Ciane
Lenape
27-11.00
(8.51m)
1
19
Wilk, Katherine
Colts Neck
27-07.00
(8.41m)
1
--
Wilkoski, Oliva
Toms River North
27-03.00
(8.31m)
1
20
Obeng, Cadienne
Manalapan
27-03.00
(8.31m)
1
21
Havey, Dawn
Colts Neck
27-02.50
(8.29m)
1
22
Stinson, Jenna
Monsignor Donova
26-11.00
(8.20m)
1
--
Chambers, Renee
Southern Regiona
26-08.50
(8.14m)
1
--
Arfuso, Melanie
Jackson Memorial
26-08.50
(8.14m)
1
23
Saintil, Sarah
St Rose
26-08.00
(8.13m)
1
1.50
23
Smith, Nia
Hunterdon Centra
26-08.00
(8.13m)
1
25
Wenzel, Coran
Pinelands Region
26-06.00
(8.08m)
1
--
Ferringo, Erika
Southern Regiona
25-11.00
(7.90m)
1
--
VanExter, Lauren
Middletown South
25-10.00
(7.87m)
1
--
Winn, Lizzie
Monsignor Donova
25-05.50
(7.76m)
1
26
Thompson, Samantha
Sayreville War M
25-05.00
(7.75m)
1
27
Marie, Alyssa
Middletown South
25-03.00
(7.70m)
1
--
Jamison, Kelly
Jackson Memorial
25-01.50
(7.66m)
1
--
Kim, Sharon
Middletown South
25-00.00
(7.62m)
1
--
Childress, Cherise
Edison
24-11.00
(7.59m)
1
--
Elam, Morgan
Lenape
24-05.25
(7.45m)
1
--
Nelson, Kayla
South Brunswick
24-04.50
(7.43m)
1
--
Genke, Anna
Colts Neck
23-11.00
(7.29m)
1
--
Hanharuk, Rachel
Pinelands Region
23-07.75
(7.21m)
1
--
Bloyd, Megan
Hunterdon Centra
23-06.50
(7.18m)
1
--
Ott, Jenna
Monsignor Donova
23-05.00
(7.14m)
1
--
Gulama, Naomi
Edison
23-01.00
(7.04m)
1
--
Morris, Trinity
Toms River South
23-00.50
(7.02m)
1
--
Mohammad, Anna
Manalapan
22-10.00
(6.96m)
1
28
Pruszkowski, Jane
Sayreville War M
22-07.00
(6.88m)
1
--
Raykovitz, Claire
Hunterdon Centra
22-02.00
(6.76m)
1
--
Rotsma, Lindsay
Toms River South
21-10.00
(6.65m)
1
--
Begley, Megan
Lenape
21-06.50
(6.57m)
1
--
Wenzel, Catelyn
Pinelands Region
21-02.25
(6.46m)
1
--
Gutridge, Tajane
Manalapan
21-00.00
(6.40m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alfaro, Kimberly
Toms River South
119-11
(36.55m)
1
5
2
Hall, Chloe
South Brunswick
117-02
(35.71m)
1
4
3
Carballo, Chelsea
Toms River South
114-11
(35.03m)
1
5
4
Marchal, Brianna
Southern Regiona
112-00
(34.14m)
1
3
5
Donahue, Alexandra
St Rose
110-08
(33.73m)
1
--
Williams, Jocelyn
Jackson Memorial
107-00
(32.61m)
1
6
Schwartz, Nicloe
Toms River North
105-06
(32.16m)
1
2
7
Arfuso, Melanie
Jackson Memorial
105-02
(32.05m)
1
1
8
Palmer, Megan
Manalapan
103-06
(31.55m)
1
9
Stinsman, Samantha
Lenape
102-07
(31.27m)
1
0.50
10
Brown, Amber
South Brunswick
99-04
(30.28m)
1
4
11
Kennard, Karly
Southern Regiona
98-04
(29.97m)
1
3
11
Wilk, Katherine
Colts Neck
98-04
(29.97m)
1
13
Pirrera, Kristen
Toms River North
98-01
(29.90m)
1
2
13
Montagne, Tiffany
Jackson Memorial
98-01
(29.90m)
1
1
15
Pringle, Ciane
Lenape
93-08
(28.55m)
1
0.50
16
Wenzel, Catelyn
Pinelands Region
93-00
(28.35m)
1
--
Wagner, Sara
Toms River North
91-00
(27.74m)
1
--
Saez, Brittany
Toms River South
89-06
(27.28m)
1
17
Morlando, Maria
Hunterdon Centra
87-06
(26.67m)
1
18
Doyle, Alexandra
Colts Neck
86-01
(26.24m)
1
19
Marie, Alyssa
Middletown South
85-08
(26.11m)
1
--
Ferringo, Erika
Southern Regiona
83-05
(25.43m)
1
20
Mahoney, Morgan
Manalapan
81-02
(24.74m)
1
21
Winn, Lizzie
Monsignor Donova
80-04
(24.49m)
1
22
Hoffnagle, Chelsea
Monsignor Donova
78-05
(23.90m)
1
--
Hill, Luisa
South Brunswick
76-09
(23.39m)
1
--
Havey, Dawn
Colts Neck
76-01
(23.19m)
1
--
Rossi, Devyn
Manalapan
75-10
(23.11m)
1
--
Thompson, Samantha
Sayreville War M
74-08
(22.76m)
1
--
McFarlane, Alyssa
South Brunswick
74-08
(22.76m)
1
--
Foglio, Brittany
Jackson Memorial
74-05
(22.68m)
1
--
Wilkoski, Oliva
Toms River North
73-06
(22.40m)
1
--
Okieme, Tiffany
Middletown South
72-10
(22.20m)
1
--
Maglio, Brianna
Southern Regiona
72-00
(21.95m)
1
--
Smith, Nia
Hunterdon Centra
70-09
(21.56m)
1
23
Tourikian, Danielle
Edison
70-06
(21.49m)
1
--
Segovia, Sarah
Middletown South
69-09
(21.26m)
1
--
Begley, Megan
Lenape
69-02
(21.08m)
1
--
Weeks, Katie
Monsignor Donova
69-01
(21.06m)
1
--
Elam, Morgan
Lenape
68-04
(20.83m)
1
24
Pruszkowski, Jane
Sayreville War M
67-02
(20.47m)
1
--
Cohalan, Jamie
Pinelands Region
66-10
(20.37m)
1
--
Stoya, Casey
Manalapan
66-06
(20.27m)
1
--
Genke, Anna
Colts Neck
66-03
(20.19m)
1
--
Eiserle, Christine
Monsignor Donova
63-07
(19.38m)
1
25
Reimann, Gabrielle
Middletown South
63-05
(19.33m)
1
26
Cassiere, Gabrielle
Sayreville War M
62-00
(18.90m)
1
27
Childress, Cherise
Edison
59-05
(18.11m)
1
--
Raykovitz, Claire
Hunterdon Centra
58-03
(17.75m)
1
28
Saintil, Sarah
St Rose
57-08
(17.58m)
1
29
Bloyd, Megan
Hunterdon Centra
56-11
(17.35m)
1
--
King, Kristina
Toms River South
54-03
(16.54m)
1
--
Santiago, Jenna
Pinelands Region
51-06
(15.70m)
1
--
Gerbino, Elizabeth
Colts Neck
40-05
(12.32m)
1
--
Apostle, Mia
Colts Neck
--
(--)
1
--
Herbert, Simone
Sayreville War M
--
(--)
1
--
Henry, Jordan
Pinelands Region
ND
(--)
1
Womens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Manson, Sam
Wall
108-05
(33.05m)
1
5
2
Wilk, Katherine
Colts Neck
105-00
(32.00m)
1
3
3
Gambino, Jill
Middletown South
97-10
(29.82m)
1
1
4
Donahue, Alexandra
St Rose
95-00
(28.96m)
1
5
Kaszuba, Maggie
Southern Regiona
94-11
(28.93m)
1
4
6
Cassiere, Gabrielle
Sayreville War M
93-10
(28.60m)
1
7
Wenzel, Coran
Pinelands Region
92-10
(28.30m)
1
8
Angellella, Brooke
Southern Regiona
91-04
(27.84m)
1
4
9
Eiserle, Christine
Monsignor Donova
91-01
(27.76m)
1
0.50
10
Tourikian, Danielle
Edison
89-11
(27.41m)
1
11
Newman, Stephanie
Toms River North
89-05
(27.25m)
1
2
12
Pirrera, Kristen
Toms River North
86-04
(26.31m)
1
2
13
Foglio, Brittany
Jackson Memorial
84-09
(25.83m)
1
14
Uhl, Ashleigh
Jackson Memorial
84-04
(25.70m)
1
15
Mitchell, Mady
Wall
84-01
(25.63m)
1
5
16
McFarlane, Alyssa
South Brunswick
83-00
(25.30m)
1
17
Klein, Ashley
Manalapan
82-05
(25.12m)
1
18
Stinsman, Samantha
Lenape
82-04
(25.10m)
1
19
Hoffnagle, Chelsea
Monsignor Donova
81-03
(24.77m)
1
0.50
20
Strickland, Kiya
South Brunswick
80-07
(24.56m)
1
21
Hofmann, Sara
Lenape
79-07
(24.26m)
1
22
Krystek, Jessica
Hunterdon Centra
78-00
(23.77m)
1
23
Bloyd, Megan
Hunterdon Centra
77-01
(23.50m)
1
24
Mahoney, Morgan
Manalapan
76-05
(23.29m)
1
25
Reimann, Gabrielle
Middletown South
76-04
(23.27m)
1
1
26
Daniels, Jessica
Edison
75-09
(23.09m)
1
27
Ivanicki, Rachel
Colts Neck
74-11
(22.83m)
1
3
--
Schwartz, Nicloe
Toms River North
73-00
(22.25m)
1
--
Doyle, Jill
Middletown South
72-03
(22.02m)
1
--
Hall, Chloe
South Brunswick
72-01
(21.97m)
1
--
Tzap, Natalie
Lenape
70-06
(21.49m)
1
--
Hudson, Kara
Edison
70-02
(21.39m)
1
28
Derby, Courtney
Toms River South
70-01
(21.36m)
1
--
Plummer, Kylie
South Brunswick
69-09
(21.26m)
1
--
Smith, Nia
Hunterdon Centra
67-06
(20.57m)
1
--
Wajda, Anna
Middletown South
67-06
(20.57m)
1
--
Dudley, Katheryn
Hunterdon Centra
65-05
(19.94m)
1
--
Villavicencio, Stephanie
Edison
64-07
(19.69m)
1
--
Leung, Danielle
Middletown South
62-10
(19.15m)
1
--
Mohammad, Anna
Manalapan
62-06
(19.05m)
1
29
Wenzel, Catelyn
Pinelands Region
61-00
(18.59m)
1
--
Halford, Sierra
Pinelands Region
57-02
(17.42m)
1
--
Thompson, Jill
Lenape
54-05
(16.59m)
1
--
Brown, Armani
Toms River South
53-05
(16.28m)
1
30
Beattie, Rose
St Rose
53-00
(16.15m)
1
31
Pruszkowski, Jane
Sayreville War M
51-04
(15.65m)
1
--
Genke, Anna
Colts Neck
50-08
(15.44m)
1
--
redwine, aubrie
Toms River North
48-10
(14.88m)
1
--
Hanharuk, Rachel
Pinelands Region
48-04
(14.73m)
1
32
Saez, Brittany
Toms River South
43-06
(13.26m)
1
--
Derby, Ashley
Toms River South
42-10
(13.06m)
1
--
McNamara, Allison
Manalapan
38-09
(11.81m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilkerson, Shaya
Lenape
5-02.00
(1.57m)
1
5
2
Evancho, Kelsey
Lenape
5-00.00
(1.52m)
1
5
2
Wardle, Elly
Toms River South
5-00.00
(1.52m)
1
0.16
4
Harrison, Alexis
Monsignor Donova
4-10.00
(1.47m)
1
2
4
Feindt, Anna Meh
Hunterdon Centra
4-10.00
(1.47m)
1
0.16
6
Sassman, Brooke
South Brunswick
4-08.50
(1.44m)
1
4
7
Dragonetti, Nicola
Southern Regiona
4-08.25
(1.43m)
1
3
8
Carr, Danielle
Manalapan
4-08.00
(1.42m)
1
1
9
Angellella, Brooke
Southern Regiona
4-08.00
(1.42m)
1
3
9
O'Laughlin, Jennifer
South Brunswick
4-08.00
(1.42m)
1
4
9
Willie, Hunter
Toms River North
4-08.00
(1.42m)
1
0.16
12
Moffit, Emma
Middletown South
4-06.00
(1.37m)
1
12
Nwana, Marielle
Monsignor Donova
4-06.00
(1.37m)
1
2
12
bryd, tiffany
Toms River North
4-06.00
(1.37m)
1
0.16
12
White, Courtney
Manalapan
4-06.00
(1.37m)
1
1
16
Woods, Taylor
Hunterdon Centra
4-04.00
(1.32m)
1
0.16
17
Canning, Danielle
St Rose
4-02.00
(1.27m)
1
17
Miksic, Madeline
St Rose
4-02.00
(1.27m)
1
17
Morris, Trinity
Toms River South
4-02.00
(1.27m)
1
0.16
17
Williams, Morgan
Jackson Memorial
4-02.00
(1.27m)
1
17
Myhal, Emily
Jackson Memorial
4-02.00
(1.27m)
1
--
Mehlman, Maddie
Middletown South
NH
(--)
1
--
Fennell, Brandis
Sayreville War M
NH
(--)
1
--
Tartza, Brandie
Sayreville War M
NH
(--)
1
--
Himmel, Jessica
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Harkness, Kelly
South Brunswick
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Browne, Mariah
South Brunswick
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
4
2
Ohlson, Dana
Southern Regiona
16-02.25
(4.93m)
nwi
1
5
3
Wilkerson, Shaya
Lenape
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
3
4
Osadacz, Samantha
Jackson Memorial
15-06.25
(4.73m)
nwi
1
2
5
Weil, Lindsey
Middletown South
15-02.25
(4.63m)
nwi
1
0.50
6
Kleber, Maggie
Southern Regiona
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
5
7
Thompson, Evann
Lenape
14-10.25
(4.53m)
nwi
1
3
--
Ritchie, Jenna
Southern Regiona
14-09.25
(4.50m)
nwi
1
8
Weeks, Katie
Monsignor Donova
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
9
Tartza, Brandie
Sayreville War M
14-06.50
(4.43m)
nwi
1
1
10
Lekht, Julia
South Brunswick
14-03.75
(4.36m)
nwi
1
4
--
Burns, Samantha
Southern Regiona
14-02.75
(4.34m)
nwi
1
--
Resnick, Danielle
South Brunswick
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
11
Hoffman, Meredith
St Rose
13-11.75
(4.26m)
nwi
1
11
Chin, Marissa
Jackson Memorial
13-11.75
(4.26m)
nwi
1
2
--
Carbone, Lindsay
South Brunswick
13-11.25
(4.25m)
nwi
1
13
Edwards, Amber
Sayreville War M
13-04.00
(4.06m)
nwi
1
1
--
Debaro, Jenna
Monsignor Donova
13-01.50
(4.00m)
nwi
1
--
Filipaviciute, Lukrecija
Monsignor Donova
12-09.25
(3.89m)
nwi
1
14
Davis, Maggie
Hunterdon Centra
12-06.75
(3.83m)
nwi
1
14
Evans, Grace
Toms River South
12-06.75
(3.83m)
nwi
1
--
Behre, Casey
Hunterdon Centra
12-06.50
(3.82m)
nwi
1
16
Kondilas, Kristina
Manalapan
12-05.50
(3.80m)
nwi
1
17
Condello, Cassia
Middletown South
12-04.75
(3.78m)
nwi
1
0.50
--
Rubino, Jessica
Manalapan
12-04.25
(3.77m)
nwi
1
18
Hapshy, Vera
Manalapan
12-04.00
(3.76m)
nwi
1
19
Michels, Victoria
Hunterdon Centra
12-03.25
(3.74m)
nwi
1
20
Fabio, Kathleen
St Rose
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
21
Thompson, Kelsey
Toms River South
11-06.00
(3.51m)
nwi
1
--
Flores, Shadia
Hunterdon Centra
--
(--)
nwi
1
--
Carr, Danielle
Manalapan
--
(--)
nwi
1
--
Lebel, Carly
Monsignor Donova
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Browne, Mariah
South Brunswick
34-06.50
(10.53m)
nwi
1
5
2
Ohlson, Dana
Southern Regiona
34-01.00
(10.39m)
nwi
1
4
3
Osadacz, Samantha
Jackson Memorial
33-02.00
(10.11m)
nwi
1
1
4
Lebel, Carly
Monsignor Donova
33-01.50
(10.10m)
nwi
1
3
5
O'Laughlin, Jennifer
South Brunswick
33-01.00
(10.08m)
nwi
1
5
--
Kleber, Maggie
Southern Regiona
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
6
Rodriguez, Samantha
Southern Regiona
32-00.00
(9.75m)
nwi
1
4
6
Tartza, Brandie
Sayreville War M
32-00.00
(9.75m)
nwi
1
2
8
Schweiger, Dana
Toms River North
31-10.00
(9.70m)
nwi
1
0.50
--
Dragonetti, Nicola
Southern Regiona
31-02.00
(9.50m)
nwi
1
--
Lekht, Julia
South Brunswick
30-10.75
(9.42m)
nwi
1
9
Edwards, Amber
Sayreville War M
30-06.50
(9.31m)
nwi
1
2
10
Gerew, Christina
Toms River North
30-05.00
(9.27m)
nwi
1
0.50
11
Weeks, Katie
Monsignor Donova
30-04.50
(9.26m)
nwi
1
3
--
Feindt, Anna Meh
Hunterdon Centra
30-00.50
(9.16m)
nwi
1
12
Kondilas, Kristina
Manalapan
29-10.00
(9.09m)
nwi
1
13
Evans, Lisa
Toms River South
29-08.50
(9.06m)
nwi
1
14
Evans, Grace
Toms River South
29-05.50
(8.98m)
nwi
1
15
Bondi, Ryane
Jackson Memorial
29-03.50
(8.93m)
nwi
1
1
--
Carbone, Lindsay
South Brunswick
29-03.00
(8.92m)
nwi
1
--
bryd, tiffany
Toms River North
28-10.00
(8.79m)
nwi
1
16
Condello, Cassia
Middletown South
28-08.50
(8.75m)
nwi
1
--
Marques, Paula
Sayreville War M
28-05.50
(8.67m)
nwi
1
17
Condello, Alexa
Middletown South
28-04.00
(8.64m)
nwi
1
18
Michels, Victoria
Hunterdon Centra
27-04.50
(8.34m)
nwi
1
--
Herbert, Simone
Sayreville War M
27-03.00
(8.31m)
nwi
1
--
Lewkowicz, Jeanne
Toms River North
27-01.50
(8.27m)
nwi
1
19
Davis, Maggie
Hunterdon Centra
26-07.50
(8.12m)
nwi
1
20
Hapshy, Vera
Manalapan
26-05.00
(8.05m)
nwi
1
--
Hill, Keriann
Hunterdon Centra
26-02.00
(7.98m)
nwi
1
--
Campbell, Advia
Lenape
ND
(--)
nwi
1
--
Evancho, Kelsey
Lenape
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fineman, Dana
Hunterdon Centra
9-06.00
(2.90m)
1
5
2
Vaughan, Chelsea
Southern Regiona
9-00.00
(2.74m)
1
4
3
Cleary, Samantha
Hunterdon Centra
8-06.00
(2.59m)
1
5
--
Behre, Casey
Hunterdon Centra
7-06.00
(2.29m)
1
--
Hill, Keriann
Hunterdon Centra
7-06.00
(2.29m)
1
4
Morales, Cassie
Lenape
7-06.00
(2.29m)
1
3
4
Carbone, Lindsay
South Brunswick
7-06.00
(2.29m)
1
2
4
Evancho, Kelsey
Lenape
7-06.00
(2.29m)
1
3
7
Del Piano, Lindsay
South Brunswick
7-00.00
(2.13m)
1
2
7
Murdocca, Nicole
Monsignor Donova
7-00.00
(2.13m)
1
7
Willie, Hunter
Toms River North
7-00.00
(2.13m)
1
7
Burns, Samantha
Southern Regiona
7-00.00
(2.13m)
1
4
--
Marco, Jessica
Toms River South
NH
(--)
1
--
Cairns, Cassandra
Toms River South
NH
(--)
1
--
Stevens, Amy
Middletown South
NH
(--)
1
--
Grillon, Amanda
Middletown South
NH
(--)
1
--
Asta, Marisa
Jackson Memorial
--
(--)
1
--
Kalash, Jennifer
Jackson Memorial
--
(--)
1
--
orlich, savannah
Toms River North
--
(--)
1
--
zollner, sarah
Toms River North
--
(--)
1
--
Stinson, Jenna
Monsignor Donova
NH
(--)
1
--
Dabrowski, Claudia
Monsignor Donova
--
(--)
1
--
Schweiger, Dana
Toms River North
NH
(--)
1
--
Wilk, Katherine
Colts Neck
NH
(--)
1
--
Shapiro, Heather
Colts Neck
NH
(--)
1
--
Testa, Claire
Monsignor Donova
--
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#2011
#results
#colts
#neck
#relays
More news
2011 Results - rowan hs girls open
846 shares:
Colts Neck Relays
,
Bishop George Ahr High School Track & Field and Cross Country - Edison, New Jersey
,
Colts Neck High School Track & Field and Cross Country - Colts Neck, New Jersey
,
Edison High Track & Field and Cross Country - Edison, New Jersey
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Edison High Track & Field and Cross Country - Edison, New Jersey
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
3
2014
1
7
2013
12
2012
4
4
2011
1
3
2010
9
Show 3 more
Hashtags
#2011
#results
#colts
#neck
#relays
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!